סוגי מזון לכלבים

סוגי מזון לכלבים

כיום, נמצאים על המדפים כל כך הרבה סוגי מזון לכלבים . כיצד יש לבחור ולהעניק את הטוב ביותר עבור כלבכם?

קודם כל צריך לאבחן באיזה כלב מדובר. מה גילו. מצב בריאותו – ורק אז להתאים לו את המזון שייטב עבורו. ניתן בנוסף להתייעץ עם ווטרינר לגבי סוגי מזון לכלבים, ולקבל ייעוץ תזונתי, כיצד יש להאכיל, כמויות, ולמה לשים לב במידה צצה בעיה.

נחלק את סוגי מזון לכלבים על פי שלבי חיי הכלב:

גורים – גורים מתאפיינים במערכת עיכול שונה משל כלבים בוגרים. מכיוון משהם נמצאים בשלבי גדילה המצריכים חומרים מזינים כגון: פרוטאין, שומן, וויטמינים, ומינרלים המסייעים להם לגדול ולהתפתח. גורים יש להאכיל במזון לגורים.

כלב בוגר – הינו כלב שגילו אינו עולה על 8 שנים. כלב בוגר כבר סיים את התפתחותו וגדילתו, והגיע למצב מאוזן. החלוקה מכאן ואילך תהייה לגבי אופי אורח חייו.

האם הוא פעיל או פאסיבי?  לכלבים פעילים ישנו צורך במזון בעל ערך קלורי רב יותר, המעניק להם אנרגיה הדרושה לפעילות היומיומית שלהם. לכלבים פאסיביים ישנו צורך במזון שאינו בעל ערך קלורי גבוה מידי, על מנת שלא ישמינו והדבר יהווה סכנה לבריאותם.

לכלב בוגר מומלץ מזון בעל מרכיבים כגון: חלבונים, פחמימות, וויטמינים ונוגדי חמצון.

כלב מבוגר – הינו כלב שגילו עולה על 8 שנים. כלב מבוגר בהקבלה לבני אדם – מתחיל את גיל הזהב שלו. המזון לכלב מבוגר יכלול פחות קלוריות, יותר חלבונים, נוגדי חמצון, וויטמינים – כל אלה ברמה המאוזנת המתאימה לכלב מבוגר.

כלבים רגישים – ישנם כלבים עם קיבה רגישה אשר להם מוקצים מאכלים ספציפיים המכילים סיבים המסייעים לעיכול, ביצים, אורז, ונוסחאות של נוגדי חמצון המיוחדות לקיבה רגישה.

סוגי מזון לכלבים על פי איכות המזון:

אולטרה פרימיום – האיכות הגבוהה ביותר בין סוגי מזון לכלבים. מכיל בתוכו את המרכיבים האיכותיים שיש. ולשם המחשת האיכות – ראוי למאכל אדם מבחינת המרכיבים.

סופר פרימיום – המרכיב העיקרי בו הוא בשר. החלבונים יהיו בעיקר מעוף או כבש. הפחמימות יהיו מרוכבות ויוכנו מאורז, ולא תירס – המהווה פחמימה "לא יעילה".

פרמיום – המרכיב העיקרי בו אינו בשר, אלא יותר תוצרי לוואי של תעשיית הבשר – כגון: קמח עופות.

מזון זול – מהווים תזונה בסיסית ותו לא. יכילו אחוזי שומן גבוהים – המהווים סכנה בריאותית בסופו של דבר לכלב.

ניתן לראות כי סוגי המזון מתחלקים ל-2 קטגוריות עיקריות: איכות המזון ושלבי החיים של הכלב. חשוב להתייחס לכלבים על הצד הטוב ביותר. לא סתם מכונים " חברו הטוב ביותר של האדם ".

וככזה חשוב לשמור על בריאותם מבחינה תזונתית, רפואית ופעילות גופנית.

כלב שתוענק לו אהבה, דאגה, והתייחסות נאותה – ייתן את אותה ההרגשה רק פי אלפי מונים יותר.

 

 

 

 

 

x

הזמנתך כרגע איננה עומדת בסכום המינימום למשלוח חינם (200₪).

לרכישתך יתווספו דמי משלוח.

המשך לקופה
חזור לחנות
x

לב הארץ (צמוד לרמי לוי) ראש העין
מוקד מכירות ושירות לקוחות ארצי:
03-633-33-65
03-633-33-65
טל
פקס
דואר אלקטרוני